De wet tot versterking van het investeringsklimaat

Banner for session

De wet tot versterking van het investeringsklimaat

Ter verbetering van het investeringsklimaat heeft de Belgische regering een reeks fiscale maatregelen genomen. Het gaat om een uiteenlopend geheel van verschillende wetswijzigingen die telkens bepaalde belemmeringen in de (fiscale) praktijk wegnemen of althans trachten te verzachten. 

Aan de hand van praktische voorbeelden worden de nieuwe maatregelen toegelicht. 

 

Inhoud

  • Verruiming van het tonnagetaksregime voor zeeschepen

  • Harmonisatie en versoepeling van de tax shelters voor start-ups en scale-ups

  • Herinvoering van degressieve afschrijvingen voor fiscale doeleinden

  • Invoering van een regeling tot versnelde fiscale afschrijvingen

  • Omvorming van de DBI-aftrek naar een DBI-vrijstelling

  • Aanpassingen aan het fiscale consolidatiestelsel (groepsbijdrageregeling)

  • Versoepelingen aan de gedeeltelijke vrijstelling voor de doorstorting van bedrijfsvoorheffing voor onderzoekers

  • Nieuwe uitzondering voor de inkoop van eigen aandelen

 

Attesten

Het aantal uur voor dit seminarie is:

  • ITAA: 3 uur

 

Prijs

De intekenprijs voor dit webinar bedraagt €205 en €190 voor leden van de Praktijkclub Fiscaliteit en/of de Praktijkclub BTW (excl. BTW). Extra deelnemers van een zelfde kantoor betalen €155 (excl. BTW).

Onze seminaries zijn betaalbaar via de KMO portefeuille waardoor u een subsidie van 30% kunt ontvangen op de inschrijvingsprijs exclusief btw. Meer informatie hieromtrent vindt u op de website van KMO-portefeuille: www.kmoportefeuille.be
Registratienummer:  KMO DV.O215820. Erkenning domein: "Financiële geletterdheid".

Afbeeldingen-en-fotos-KMO-Portefeuille_0.jpg

Facturatie moet steeds gebeuren op naam van de vennootschap waaruit de inschrijving uitgevoerd is. Wijziging van de factuur achteraf naar een andere vennootschap is niet mogelijk
Wanneer u dit wenst, dient u een nieuwe inschrijving uit te voeren vanuit de gewenste vennootschap.

Annulering van een inschrijving voor een semminarie is uitsluitend schriftelijk mogelijk tot max 4 werkdagen voor het begin van het seminarie.

 

Live online webinar

Dit seminarie is een live webinar. Het seminarie gaat enkel live online door op de opgegeven datum en uur.

Alle deelnemers ontvangen daags vooraf via mail een Zoom link. Hiermee kan u op de vastgelegde datum en tijd (= startuur) inloggen en het seminarie live volgen.
Kan u de mail met de link niet meer terugvinden, stuur ons dan een mail ten laatste 1 uur vooraf aan het seminarie. In reply bezorgen wij u nogmaals de link.

Uw voordelen:

  • geen verplaatsing
  • er is een live interactie met de docent: u kan onmiddellijk vragen stellen via een chat-scherm of mondeling
  • de syllabus kan u vooraf reeds downloaden van op onze website
  • de attesten kan u achteraf downloaden van op onze website


Achteraf wordt er door het programma een aanwezigheidslijst opgemaakt a.h.v. de loging-gegevens (tijd van inloggen, einde van inloggen) van de deelnemers. Tijdens het seminarie is er een aanwezigheidscontrole. Dit is voor de erkenning van uw attest.

De documentatie van elk seminarie is achteraf ook online beschikbaar. Zo kunt u steeds de documentatie van een seminarie of opleiding waarvoor u ingeschreven bent op uw pc raadplegen en hoeft u die documentatie niet zelf meer te archiveren.
U kan de documentatie digitaal terugvinden via "online diensten" en deze downloaden.

  • foto van de spreker Pieter-Jan Wouters

    Pieter-Jan Wouters

    Tax Director bij Deloitte Ondersteunt & adviseert ondernemingen op het vlak van vennootschapsbelasting en internationale fiscaliteit. Auteur van verschillende fiscale bijdragen, gastdocent UCLL Hogeschool, spreker op seminaries over diverse fiscale topics

Permanente vorming

Aantal uren permanente vorming - ITAA: 3u

  Datum Startuur Einduur Stad Locatie Prijs  
30/04/2026 14:00 17:00 Online Online € 205.00 Inschrijven
Inschrijven