NIEUW - VAPZ & sociale lasten: ten laste van de vennootschap of niet? - ON DEMAND
NIEUW - VAPZ & sociale lasten: ten laste van de vennootschap of niet? - ON DEMAND
De premie voor een VAPZ-verzekering wordt doorgaans betaald vanuit het privévermogen van de verzekeringnemer. Dat geldt vaak ook voor de sociale bijdragen.
Er zijn nochtans argumenten die ervoor pleiten om de premie van een VAPZ ten laste te leggen van een vennootschap. Dat creëert uiteraard een belastbaar voordeel alle aard, maar de voorstanders stellen dat dit toch voordeliger uitkomt.
UGent en Xerius hebben deze vraag in 2019 aangepakt en een analyse erover uitgevoerd. Dit kort seminarie geeft, op basis van deze analyse, een duidelijk maar genuanceerd antwoord op de vraag of het nu interessant is of niet, om de premie VAPZ en sociale bijdragen door de vennootschap te laten betalen.
In deze opleiding komen de volgende zaken NIET aan bod:
- Het effect op de liquidatiebonus
- Langetermijn effecten van bepaalde keuzes
Inhoud
- Inleiding, domeinafbakening en definities
- Het elfde gebod
- Cashflow, VAPZ en sociale bijdragen
- Onderzoek van Xerius
- Methodiek
- Resultaten
- Conclusie
Na het volgen van deze opleiding moet men in staat zijn om
- Inzicht te hebben in hoe de premie VAPZ en/of sociale bijdragen ten laste kan worden gelegd van een vennootschap
- In te schatten wat de impact is van het ten laste leggen van VAPZ en sociale bijdragen aan een vennootschap
- Aan klanten te kunnen uitleggen of en wanneer deze techniek interessant is of niet.
Duurtijd
0,5 uur
opname: maart 2026
Attesten
FSMA: 0,5 uur verzekering algemeen
ITAA: 0,5 uur
Prijs
De intekenprijs voor dit webinar bedraagt €145 (excl. BTW).
Onze seminaries zijn betaalbaar via de KMO portefeuille waardoor u een subsidie van 30% kunt ontvangen op de inschrijvingsprijs exclusief btw. Meer informatie hieromtrent vindt u op de website van KMO-portefeuille: www.kmoportefeuille.be
Registratienummer: KMO DV.O215820. Domein: "Financiële geletterdheid".
![]()
Facturatie moet steeds gebeuren op naam van de vennootschap waaruit de inschrijving uitgevoerd is. Wijziging van de factuur achteraf naar een andere vennootschap is niet mogelijk.
Wanneer u dit wenst, dient u een nieuwe inschrijving uit te voeren vanuit de gewenste vennootschap.
On demand webinar
Dit seminarie is een on demand webinar.
Alle deelnemers ontvangen, na inschrijving, binnen de 24u via mail een link. Hiermee kan u inloggen wanneer het u past en het seminarie volgen.
Voor aanvang van het on demand seminarie wordt in een intro-video de werking volledig uitgelegd.
Uw voordelen:
- Geen verplaatsing
- Geen vastgelegde datum en tijd (= startuur)
- Interactie met de docent: u kan vragen doorgeven via mail rechtstreeks vanuit het on demand webinar
- U heeft 150% kijktijd: u kan bepaalde onderdelen van het seminarie opnieuw beluisteren
- De syllabus kan u vooraf downloaden van op onze website
- De attesten kan u achteraf downloaden van op onze website
Achteraf wordt er door het programma een aanwezigheidslijst opgemaakt a.h.v. de loging-gegevens (tijd van start kijken, tijd van einde kijken en totale kijktijd) van de deelnemers. Tijdens het on demand seminarie zijn er verschillende aanwezigheidscontroles. U kan enkel een geldig attest verkrijgen wanneer op alle aanwezigheidscontroles en afsluitende toets geantwoord is.
De documentatie van elk seminarie is online beschikbaar. Zo kunt u steeds de documentatie van een seminarie of opleiding waarvoor u ingeschreven bent op uw pc raadplegen en hoeft u deze documentatie niet meer zelf te archiveren.
U kan de documentatie digitaal terugvinden via onze website. U moet inloggen met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Vervolgens klikt u op de tab "bestanden & attesten". Op dezelfde plaats kan u nadien uw attest terugvinden.
Vragen bij de inhoud van het seminarie, kan u tijdens het seminarie stellen in de daarvoor voorziene ruimte of achteraf via mail. Deze worden vervolgens aan de docent doorgegeven.
-

Gerrit Van Daele
Professor UGent
Gastprofessor KULeuven
Bestuurder nv Fitrama
Bestuurder Xerius
Auteur van meerdere publicaties in verband met verzekeringen
Permanente vorming
Aantal uren erkenning verzekeringsdomeinen algemeen: 0.5u
Aantal uren permanente vorming - FSMA: 0.5u
Aantal uren permanente vorming - ITAA: 0.5u
| Datum | Duur | Stad | Locatie | Prijs | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| On demand | 0.5 uur | Online | Online | € 145.00 | Inschrijven |