Auteursrechten in 2026: een berekend fiscaal risico of een gemiste opportuniteit?

Banner for session

Auteursrechten in 2026: een berekend fiscaal risico of een gemiste opportuniteit?

Toch (opnieuw) auteursrechten toekennen in 2026?
Een berekend fiscaal risico of een gemiste opportuniteit?

Met de hervorming van het fiscale regime voor auteursrechten vanaf 2023 werd het toepassingsgebied aanzienlijk ingeperkt. Intussen lijkt de golf aan fiscale controles haar piek voorbij, terwijl procedures over de oude wetgeving volop lopen – met uiteenlopende uitkomsten.

Wat opvalt: goed onderbouwde dossiers van ‘echte’ auteurs blijven standhouden.

Tegelijk kondigt de wetgever een uitbreiding van het toepassingsgebied naar de IT-sector aan. Dat maakt dat belastingplichtigen en hun adviseurs zich vandaag opnieuw moeten uitspreken:
➡️ toepassen, aanpassen, verderzetten… of (opnieuw) implementeren vanaf 2026?

Hoewel de fiscale administratie voorlopig geen administratieve standpunten publiceerde, zijn er wel al talrijke rulings die richting geven. Maar wat betekenen die concreet voor de praktijk?

 

Inhoud 

Tijdens dit update-webinar staan we stil bij onder meer:

  • Welke mogelijkheden zijn er vandaag nog binnen het vernieuwde regime?

  • Zijn er valabele alternatieven voor auteursrechtenvergoedingen?

  • Hoe past men de absolute en relatieve beperkingen correct toe?

  • Hoe omgaan met omzetgerelateerde vergoedingen?

  • Kan de huidige controlepraktijk van de fiscus worden doorgetrokken naar het nieuwe systeem?

  • Wat is het fiscale én sociale zekerheidsrisico bij betwisting?

  • Kunnen principes uit oude rulings nog relevant zijn?

  • Is het in deze context aangewezen om een ruling aan te vragen?

 

Wij reiken u de krijtlijnen en aandachtspunten aan om als adviseur weloverwogen en onderbouwde keuzes te maken: het systeem stopzetten, bijsturen, bestendigen of net opnieuw invoeren.

Een onmisbare update voor accountants, belastingadviseurs en advocaten die hun cliënten met kennis van zaken willen begeleiden in 2026.

 

Prijs

De intekenprijs voor dit webinar bedraagt €199 en €185 voor leden van de Praktijkclub Fiscaliteit en/of de Prakijkclub BTW (excl. BTW).
Extra deelnemers van een zelfde kantoor betalen €150

Onze seminaries zijn betaalbaar via de KMO portefeuille waardoor u een subsidie van 30% kunt ontvangen op de inschrijvingsprijs exclusief btw. Meer informatie hieromtrent vindt u op de website van KMO-portefeuille: www.kmoportefeuille.be
Registratienummer:  KMO DV.O215820. Domein: "Financiële geletterdheid".

Afbeeldingen-en-fotos-KMO-Portefeuille_0.jpg

Facturatie moet steeds gebeuren op naam van de vennootschap waaruit de inschrijving uitgevoerd is. Wijziging van de factuur achteraf naar een andere vennootschap is niet mogelijk
Wanneer u dit wenst, dient u een nieuwe inschrijving uit te voeren vanuit de gewenste vennootschap.

Annulering van een inschrijving voor een semminarie is uitsluitend schriftelijk mogelijk tot max 4 werkdagen voor het begin van het seminarie.

 

Attesten

ITAA: 2 uur

 

Live online webinar

Dit seminarie is een live webinar. Het seminarie gaat enkel live online door op de opgegeven datum en uur.

Alle deelnemers ontvangen daags vooraf via mail een Zoom link. Hiermee kan u op de vastgelegde datum en tijd (= startuur) inloggen en het seminarie live volgen.
Kan u de mail met de link niet meer terugvinden, stuur ons dan een mail ten laatste 1 uur vooraf aan het seminarie. In reply bezorgen wij u nogmaals de link.

Uw voordelen:

  • geen verplaatsing
  • er is een live interactie met de docent: u kan onmiddellijk vragen stellen via een chat-scherm of mondeling
  • de syllabus kan u vooraf reeds downloaden van op onze website
  • de attesten kan u achteraf downloaden van op onze website


Achteraf wordt er door het programma een aanwezigheidslijst opgemaakt a.h.v. de loging-gegevens (tijd van inloggen, einde van inloggen) van de deelnemers. Tijdens het seminarie is er een aanwezigheidscontrole. Dit is voor de erkenning van uw attest.

De documentatie van elk seminarie is achteraf ook online beschikbaar. Zo kunt u steeds de documentatie van een seminarie of opleiding waarvoor u ingeschreven bent op uw pc raadplegen en hoeft u die documentatie niet zelf meer te archiveren.
U kan de documentatie digitaal terugvinden via "online diensten" en deze downloaden.

  • foto van de spreker Leen De Vriese

    Leen De Vriese

    Advocaat-vennoot DVDTAXLAW, Doolaege Verbist & De Meyere, Advocaten in fiscaal recht. Zij is bestuurslid van de Belgian Association of Tax Lawyers (“BATL”) en regelmatig spreker op seminaries over fiscale thema’s.

Permanente vorming

Aantal uren permanente vorming - ITAA: 2u

  Datum Startuur Einduur Stad Locatie Prijs  
02/03/2026 13:00 15:00 Online Online € 199.00 Inschrijven
Inschrijven